جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش آموزی سینا

با حمایت سرزمین تیزهوش‌ها

سیناروبیک بدنه آموزش و پرورش را به یکدیگر وصل می کند

سیناروبیک بدنه آموزش و پرورش را به یکدیگر وصل می کند کد مطلب : 62 | لینک‌کوتاه

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، صدرا احمدی در نشست خبری جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا که ظهر امروز در سالن جلسات دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با اشاره به کارکرد سامانه سینا گفت: سیناروبیک سامانه‌ای است برای ارتباط بدنه نظام آموزش و پرورش که در فضای مجازی پیاده سازی شده است.

مدیر سامانه سیناروبیک ادامه داد: ارتباط سه گروه اولیا و دانش آموزان، معلمان و مدیران وزارت آموزش و پرورش در متن کار سامانه یکپارچه سیناروبیک قرار دارد.

احمدی افزود: پروژه سینا با هدف توسعه عدالت آموزشی و برقراری ارتباط تعاملی بین کاربران طراحی شده است و ارائه خدمات آموزشی نیز در آن برای دانش‌آموزان از جمله اقدامات مهم تلقی می‌شود.

وی درباره سایر اهداف پلتفرم آموزشی سینا اظهار کرد: از دیگر اهداف سامانه سینا، گردآوری و ساماندهی خدمات آموزشی به سه گروه مخاطبان آن تعریف شده است. وزارت آموزش و پرورش با ترک تصدی‌گری، شرکت‌های خصوصی را در توسعه عدالت آموزشی در اقصی‌نقاط کشور به‌کار گرفته است.

مدیر سامانه آموزشی سیناروبیک با اشاره به یکسان بودن خدمات آموزشی برای تمامی دانش‌آموزان در پلتفرم سینا تصریح کرد: خدمات آموزشی ارائه شده در سامانه سینا برای تمام گروه‌های دانش‌آموزان و معلمان یکسان بوده و پلتفرم سینا با استفاده از یک شبکه یک‌پارچه، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. هیچ هزینه‌ای از سوی وزارت آموزش و پرورش برای پیاده‌سازی و ارائه خدمات از سوی سامانه سینا پرداخته نشده است و پیاده‌سازی و مدیریت این سامانه تماماً بر عهده بخش خصوصی بوده است.

وی اکوسیستم پروژه سینا را به سود تمامی کاربران و مخاطبان آن دانست و بیان کرد: پلتفرم آموزشی سینا در یک سال فعالیت خود با 105 هزار مدرسه و معلمان مدارس ارتباط گرفته است و امروز شخص وزیر آموزش و پرورش نیز برای ارتباط‌گیری با گروه‌های مخاطب این وزارتخانه در سامانه سیناروبیک اشتراک دارد.

احمدی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی رویدادهای دانش‌آموزی، پژوهشی و آموزشی در این سامانه بارگذاری می‌شود و از سال آینده تمامی طرح‌ها و پروژه‌های جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزی سینا در این پلتفرم بارگذاری خواهد شد تا در این بین استعدادهای نهفته دانش‌آموزان نیز شناسایی شود.